Zamknij

Nowa Toyota Corolla już po testach zderzeniowych [ZDJĘCIA]

Redakcja
05.09.2018 14:32
testy zderzeniowe Toyoty Corolli
fot. ANCAP

Toyota Corolla zaliczyła testy zderzeniowe w Australii. Samochód uzyskał 96 proc. noty w przypadku osób dorosłych i 83 proc. u dzieci. Porównując z poprzednim modelem, bezpieczeństwo Corolli okrzyknięto ogromnym krokiem naprzód.

Po 12 latach Toyota postanowiła zrezygnować z Aurisa w Europie i wrócić do legendarnej nazwy Corolla. Mimo że na Starym Kontynencie na nowy samochód trzeba będzie jeszcze poczekać, w Australii odbyły się już testy zderzeniowe. Odpowiednik Euro NCAP – ANCAP jednocześnie skontrolował systemy wspomagające kierowcę.

Po badaniach szef australijskiego ANCAP wydał jasny komunikat, że poziom bezpieczeństwa nowej Toyoty Corolli to zdecydowany krok do przodu. Na szczególne słowa uznania zasłużyły sobie najnowsze systemy wspomagające kierowcę. Auto odnotowało dobre wyniki w takich rozwiązaniach jak: automatyczne hamowanie awaryjne (AEB) czy asystent pasa ruchu LKA. Łączna ocena to 76 proc.

W każdego rodzaju teście pojazd zebrał wysokie noty. Maksymalnie można było zdobyć 38 punktów, Corolla dostała 36,7. Uwzględniając wszystkie testy zderzeniowe, samochód zdobył 96 proc. dla osób dorosłych i 83 proc. dla dzieci. Oprócz tego w kategorii ochrony pieszych przyznano mu 86 proc.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW