Nowa Toyota Land Cruiser wjeżdża do polskich salonów

22.11.2017 12:55

Polski importer ujawnił polskie ceny odświeżonej Toyoty Land Cruiser. Podstawowa wersja o nazwie Prado kosztuje od 189 000 zł.

Nowa Toyota Land Cruiser wjeżdża do polskich salonów fot. materiały prasowe

Po 8 latach od debiutu, Toyota poddała Land Cruisera gruntownej modernizacji. Auto w nowej formie po raz pierwszy oficjalnie ujrzało światło dzienne podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2017 roku.

Land Cruiser sprzedawany jest w ponad 190 krajach na całym świecie, co jest rekordem wśród wszystkich istniejących modeli Toyoty. Auto słynie z bardzo dobrych właściwości terenowych – zdaniem wielu jest jednym z najbardziej wytrzymałych i niezawodnych pojazdów z napędem 4x4. To także jeden z najchętniej kupowanych aut w swoim segmencie w ponad 10 europejskich krajach.

Samochód terenowy Toyoty wyposażony jest w ergonomiczne i funkcjonalnie pogrupowane elementy sterowania, deskę rozdzielczą nowej konstrukcji, w której znalazł się duży, 8'' ekran dotykowy systemu multimedialnego Toyota Touch 2 with Go, zestaw elektronicznych wskaźników Optitron oraz obsługiwany z kierownicy 4,2'' wyświetlacz wielofunkcyjny. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdziemy takie elementy jak wentylacja przednich siedzeń, ogrzewanie tylnych siedzeń, elektryczne podgrzewanie przedniej szyby i dysz spryskiwaczy.

Całkowitą długość nowego Land Cruisera zwiększono o 60 mm do 4840 mm (4565 mm w modelu 3-drzwiowym). Mimo to samochód jest łatwy w manewrowaniu, z minimalnym promieniem skrętu wynoszącym zaledwie 5,8 metra (5,2 metra dla modelu 3-drzwiowego). Przednia część Land Cruisera odziedziczyła kilka cech konstrukcyjnych charakterystycznych dla swoich słynnych poprzedników – dotyczy to m.in. przeprojektowanej maski silnika, przedniego wlotu powietrza, reflektorów, przedniego zderzaka i błotników.

Land Cruiser po liftingu dostępny jest w odmianach 3- lub 5-drzwiowej, z silnikiem wysokoprężnym 2.8 z serii GD oraz skrzynią ręczną lub automatyczną. Przyszli klienci będą mogli wybierać spośród paru wersji wyposażenia – Prado, Premium, Invincible oraz Executive.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń