Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa aplikacja Volkswagena. Skorzystają z niej właściciele starszych samochodów

23.02.2018 12:32
xxx zet

Volkswagen stworzył nową aplikację, dzięki której po połączeniu z telefonem komórkowym kierowcy będą mogli przeanalizować styl jazdy oraz dokonać prostej diagnostyki. Nowe rozwiązanie działa z większością aut, które zostały wyprodukowane w 2008 roku.

Volkswagen Polo fot. Volkswagen

Po dłuższym czasie oczekiwania niemiecki producent pochwalił się nowinką technologiczną DataPlug. Dodatkowo udostępniono moduł OBD, z którego mogą skorzystać właściciele starszych modeli. Aplikacja umożliwi zapisanie statystyk z jazdy czy wezwania pomocy. Koncern przekonuje, że urządzenie jest zgodne z większością modeli wyprodukowanych dziesięć lat temu. Jednak zalecamy, aby na wszelki wypadek upewnić się i sprawdzić na stronie producenta, czy wersja naszego samochodu będzie współpracować bez żadnego kłopotu.

Jak to działa?

Bezpłatną aplikację pobrać można z App Store lub Google Play. Wszyscy korzystający z Windows Phone będą musieli niestety obejść się smakiem. Następnie system łączy się za pomocą Bluetooth z modułem OBD i z komputera pokładowego pobiera informacje. Dzięki temu dowiemy się, ile zużyliśmy paliwa, jaka była liczba przejazdów prywatnych i służbowych, a także gdzie zaparkowaliśmy samochód.

Zagłosuj

Czy nowa aplikacja Volkswagena będzie przydatna dla kierowców?

Program oferuje również analizę stylu jazdy, z którego dowiemy się o obrotach silnika, przyspieszeniach, hamowaniach czy osiągania określonych prędkości. Aplikacja współpracuje z mapami Google, dlatego sprawdzenie przebiegu tras również nie będzie problemem.

Chociaż rozwiązanie jest darmowe, trzeba zapłacić za moduł Volkswagena, który kosztuje symboliczną złotówkę. Całość można zamówić online.

RadioZET.pl/Onet/MW

Oceń