Toyota wprowadza dostawczą wersję Land Cruisera [ZDJĘCIA]

11.06.2018 13:26

Rodzina Land Cruisera powiększa się. Toyota dołączyła nową, dostawczą wersję popularnego modelu. Samochód trafił już do sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Toyota Land Cruiser Utility fot. Toyota

Toyota Land Cruiser Utility – tak nazwano najnowszą wersję terenowego auta Toyoty. W przeciwieństwie do pozostałych Land Cruiserów egzemplarz Utility charakteryzuje się skromniejszym wyposażeniem.

Toyota Land Cruiser Utility: Zmiany w środku

Dostawcza wersja wyróżnia się tym, że w kabinie jest miejsce tylko dla dwóch osób. Zamiast tylnej kanapy postanowiono powiększyć przestrzeń ładunkową. Nowy Land Crusier Utility może przewieźć ładunek ważący do 756 kg. Łącznie w trzydrzwiowym egzemplarzu pojemność bagażowa wynosi 1574 l. Z kolei w pięciodrzwiowej odmianie ta przestrzeń ma aż 2216 l. Dodatkowo dostawcza wersja może pociągnąć trzytonową przyczepę.

Toyotę Land Cruiser Utility wyposażono w 17-calowe stalowe felgi. Aby ułatwić jazdę w terenie, zmodyfikowano zderzaki, które jednocześnie zmniejszają ryzyko uszkodzenia podczas podjazdu pod strome wzniesienia lub w momencie pokonywania ostrzejszych zjazdów.

Toyota Land Cruiser Utility: Wyposażenie, silnik

W dostawczej Toyocie zamontowano klimatyzację, radio CD, gniazdo USB, Bluetooth, tempomat i system audio z sześcioma głośnikami. Dodatkowo przyszli właściciele mogą liczyć na komplet poduszek powietrznych, system kontroli przyczepy i trakcji oraz ABS.

Japoński producent postawił na jeden 2,8-litrowy silnik diesla o mocy 175 KM. Do tego dostępna jest tylko jedna sześciobiegowa manualna przekładnia.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi