Nowa generacja Volkswagena Polo na pierwszych zdjęciach

14.06.2017 13:00

Żeby podsycić atmosferę przed zbliżającą się premierą, niemiecki producent samochodów zaprezentował kolejne zdjęcia nowego Polo.

Nowa generacja Volkswagena Polo na pierwszych zdjęciach fot. materiały prasowe

Od debiutu Polo obecnej generacji minęło aż 8 lat. Nic zatem dziwnego, że Volkswagen przygotował następcę. Szósta generacja tego popularnego modelu należącego do segmentu B w stosunku do poprzednika ma być większa, przestronniejsza i bardziej komfortowa. Spodziewać się możemy bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych z zakresu nie tylko komunikacji i rozrywki, ale także bezpieczeństwa.

vw 2018

Pierwowzór pojawił się na rynku w 1975 roku. Od tamtej pory świat ujrzało ponad 14 milionów egzemplarzy Polo. O tym, jaki ma być nowy model, wspomniał Klaus Bischoff, szef działu designu w Volkswagenie:

"

Nowy model może pochwalić się ekspresyjnym designem, który sprawia, że to kompaktowe auto wydaje się być bardziej sportowe, gładkie i unikatowe pośród całej gamy modelowej. Ten samochód idealnie wpisuje się we współczesne czasy – zarówno pod względem wizualnym, jak i technologicznym. "

Najnowsza generacja Polo oparta została na platformie MQB A0, którą wykorzystuje również Seat Ibiza 5. generacji. Pojazd pod względem technicznym ma współdzielić sporo podzespołów ze swoim hiszpańskim kuzynem. Zdaniem ekspertów pod maską niemieckiego odpowiednika znajdziemy podobne silniki, w tym jednostkę wolnossącą o pojemności 1 litra i mocy 75 KM lub turbodoładowane odmiany w wariantach 95 lub 115 KM.

RadioZET/MS

Oceń