Nowa usługa Mercedesa. Vany będą współpracować z dronami dostawczymi

04.10.2017 14:45

Mercedes-Benz Vans ogłosił nową usługę wykorzystującą drony do dostarczania produktów w ramach handlu elektronicznego. Partnerami niemieckiej marki są Matternet, odpowiedzialny za część techniczną i logistykę, oraz Siroop, szwajcarska sieć sklepów.

Nowa usługa Mercedesa. Vany będą współpracować z dronami dostawczymi fot. materiały prasowe

Pilotażowe testy rozpoczęły się 25 września. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, obejmujące duży obszar miejski Zurychu. Podczas trzytygodniowego programu, klienci będą mogli zakupić od Siroopa wybrane produkty ważące do 2 kilogramów, które zostaną dostarczone za pośrednictwem jednego z dwóch Mercedesów Vito W447 wyposażonych w drony.

Tzw. bezzałogowe statki powietrzne są w stanie poruszać się z prędkością do 70 km/h, pokonując dystans do 20 km i utrzymując wysokość 70 metrów. Na pilotażowe testy innowacyjnego rozwiązania kurierskiego Mercedesa zezwolił Szwajcarski Federalny Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Drony mają latać z paczkami o wadze do 2 kilogramów przez 7 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, o ile warunki atmosferyczne będą na to pozwalać.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy wiesz co oznaczają skróty motoryzacje:

Oceń