Nowe BMW serii 5 w testach zderzeniowych

15.05.2017 13:06

Specjaliści z amerykańskiego instytutu Insurance Institute for Highway Safety przeprowadzili testy zderzeniowe z udziałem najnowszego modelu BMW – serii 5.

Nowe BMW serii 5 w testach zderzeniowych fot. kadr z wideo

O ile poprzednik nie był tak bezpieczny, jak oczekiwać tego mogliby klienci – o czym wspomniał IIHS powołując się na testy zderzeniowe, w którym auto uderzyło w obiekt niepełną szerokością – o tyle do najnowszego modelu nie można mieć zastrzeżeń:

"

BMW serii 5 zapewnia wysokie ogólne bezpieczeństwo podczas wypadku. Wysokie noty otrzymał opcjonalny system zapobiegający kolizjom. Na pochwałę zasługują również światła wysoko ocenione za swoje działanie. Dlatego też najnowszy model bawarskiego producenta otrzymał nagrodę z wyróżnieniem – Top Safety Pick +. "

To nie pierwszy model niemieckiej marki wytwarzającej samochody klasy premium. Już wcześniej na takie wyróżnienie zapracowały sobie modele serii 2 i serii 3. Najwyższe noty (bez wyróżnienia) otrzymał również SUV X1.

Osiągnięcie nowego BMW serii 5 jest tym bardziej imponujące, zważywszy na fakt, że Top Safety Pick + w segmencie luksusowych sedanów otrzymał tylko Genesis G80. Zarówno Audi A6, Infiniti Q70 i Volvo S90 zdobyło noty bez wyróżnień.

Euro NCAP

Instytut Euro NCAP także przeprowadził testy z udziałem serii 5. Samochód zdobył maskymalną notę 5 gwiazdek, osiągając wynik wyrażany w 91% pod względem ochrony dorosłych pasażerów, 85% dzieci, 81% pieszych. Ten ostatni rezultat jest zawdzięczany między innymi aktywnej masce, która w momencie uderzenia unosi się zwiększając obszar deformacji i lepiej amortyzując uderzenie. Relatywnie słabo oceniono działanie systemów zapobiegających kolizjom oraz minimalizujących ich skutki – 59%.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Ufacie testom zderzeniowym przeprowadzanym przez instytuty?

Oceń