Zamknij

Nowe przepisy dla młodych kierowców. Ministerstwo chce zmian

Redakcja
20.03.2018 11:58
samochody egzaminacyjne WORD
fot. Pawel Lacheta East News

4 czerwca 2018 roku mają wejść w życie nowe przepisy dla młodych kierowców. Jednak przez opóźnienia wynikające z wprowadzenia najnowszej wersji systemu CEPiK nie będzie można dostosować się do zmian.

Najnowsze przepisy, które mają wejść w połowie bieżącego roku, zakładają m.in. objęcie świeżo upieczonego kierowcę specjalnym okresem próbnym oraz dodatkowym pakietem płatnych szkoleń. Z powodu problemów z wprowadzeniem systemu CEPiK przejście takiego kursu przesunie się w czasie.

Dopóki nie dojdzie do uruchomienia najnowszej wersji CEPiK-u, niemożliwe będzie dostosowanie się do najnowszych przepisów. Wszystko zależy od Ministerstwa Cyfryzacji i jego porozumienia z resortem infrastruktury. Kiedy do niego dojdzie, na trzy miesiące przed wprowadzeniem zasad zostanie wystosowane oficjalne powiadomienie. Jednak potencjalny termin wciąż nie jest jeszcze znany.

Chociaż pomysł był przesuwany kilkukrotnie, Ministerstwo Infrastruktury nie daje za wygraną i pomimo braku środków postara się wprowadzić nowe przepisy dla młodych kierowców. Z kolei zdaniem ekspertów nie potrzeba najnowszego systemu, aby kierowcy zostali objęci zasadami.

Zdałbyś na prawo jazdy? Rozwiąż quiz z pytaniami egzaminacyjnymi:

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?
fot. PWPW

Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

RadioZET.pl/finanse.wp.pl/MW