Zamknij

Nowe reformy Ministerstwa Sprawiedliwości uderzą w samochodowych oszustów

Redakcja
26.04.2018 11:15
Jarosław Kaczyński Mariusz Błaszczak
fot. PAP

Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadzi szereg reform, które niosą za sobą dotkliwe kary. W ten sposób karani będą oszuści cofający liczniki, a także złodzieje tablic i paliwa.

Zbigniew Ziobro poinformował o nowym programie reform pod nazwą „Sprawiedliwość i bezpieczeństwo”. Ministerstwo Sprawiedliwości za cel obrało sobie zaostrzenie kar, które mają objąć także te najmniejsze przestępstwa, za które ma grozić więzienie. Jednym z punktów jest karanie oszustów odpowiedzialnych za cofanie liczników w samochodach. Za to przestępstwo ma grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zagłosuj

Czy surowsze kary są dobrym rozwiązaniem na samochodowych oszustów?

Liczba głosów:

Oprócz tego resort sprawiedliwości ma zamiar stworzyć nową kategorię przestępstwa przeciwko mieniu tzw. kradzież zuchwałą, za co ma grozić od sześciu miesięcy do 8 lat więzienia bez względu na wartość skradzionych rzeczy. Wszystko za sprawą  tego, że aktualnie na złodziei nakłada się grzywnę, której wysokość jest często niższa od wartości ich łupu. Do takich występków można wliczyć kradzież paliwa i tablic rejestracyjnych.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Quiz. Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Quiz. Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Jaki może być skutek niewyważenia kół jezdnych w pojeździe?

Dodatkowo ministerstwo rozważa wprowadzenie krótkotrwałych kar. W przypadku gdy sąd wyda karę pozbawienia wolności, która nie przekroczy 1,5 roku, osoby skazane będą mogły iść do więzienia na 15 dni lub od miesiąca do pół roku. Reszta kary ma odbywać się w rygorze jej zawieszenia.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW