Zamknij

Nowe rozwiązanie parkingowe. Innowacyjny pomysł polskiej firmy

Redakcja
06.03.2018 10:41
parking
fot. Pixabay

Znalezienie miejsca parkingowego w dużym mieście często graniczy z cudem. Jednak firma z Bydgoszczy opracowała rozwiązanie, które zdobyło uznanie na całym świecie. Przedsiębiorstwo stworzyło urządzenie, dzięki któremu kilkanaście samochodów może zmieścić się w jednym miejscu.

Kilka lat temu firma Modulo postanowiła ułatwić życie i skonstruować specjalne podnośniki parkingowe. Pomysł przedsiębiorstwa z Bydgoszczy przypadł do gustu deweloperom, którzy budują duże osiedla, instytucjom państwowym, a także prywatnym właścicielom posesji.

Metoda jest niezwykle prosta

Działanie jest bardzo łatwe. Wystarczy, że pod garażem wykopie się nieckę i wstawi do niej specjalną platformę, która będzie się unosić i chować pod powierzchnią ziemi, przez co będzie mogła pomieścić więcej niż tylko jeden samochód. Oprócz tego platformy mogą zostać rozbudowane i inaczej ulokowane. Podstawowa platforma jest w stanie unieść około dwóch ton.

Zagłosuj

Podoba ci się ten pomysł?

Liczba głosów:

Rozwiązanie podbija świat

Dzięki wysokiej jakości i innowacyjnemu pomysłowi projekt zyskał uznanie w wielu krajach, co odbiło się na ilościach zamówień. Najczęściej z koncepcji polskiej firmy korzystają Niemcy i Szwajcarzy. Dodatkowo idea zainteresowała firmy z Australii.

27356233_369016080174816_1157904114368639225_o

Jaka cena?

Zazwyczaj za projekty parkingowe w Polsce, jak i w całej Europie, trzeba zapłacić od 16 do 50 tysięcy złotych. Łączna suma zależy od rozbudowania systemu. Oprócz tego cena zależna jest od ilości akcesoriów, w skład których wchodzą: czujniki parkowania, systemy informacji parkingowej itp.

Czas montażu

Wszystko zależy od rodzaju urządzenia. Jednak najprostsze z nich może być gotowe po kilku godzinach. Montaż tzw. systemów wieżowych, które sięgają nawet kilkunastu metrów, trwa do kilku tygodni.

Ponadto przedsiębiorstwo ma w planach stworzenie polskiego systemu informatycznego parkowania poprzez użycie platformy robotów.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/MW