Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowo otwarty odcinek S7 budzi grozę u kierowców. Wszystko przez…łosie

07.01.2019 12:36
xxx zet

Kierowcy długo czekali na otwarcie fragmentu drogi ekspresowej S7, który połączył obwodnicę Elbląga z obwodnicą Gdańska. Jednak nowy odcinek trasy okazał się bardzo niebezpieczny z powodu łosi, które wybiegają na jezdnię.

rozbita szyba samochodu fot. OSP Cedry Wielkie/Facebook

Pod koniec października zeszłego roku otwarto nowy 40-kilometrowy odcinek łączący obwodnicę Gdańska z obwodnicą Elbląga. Jednak wciąż na trasie znajdują się miejsca, w których nie zamontowano specjalnych siatek zabezpieczających przed wtargnięciem dzikich zwierząt. Kłopoty występują szczególnie w miejscowości Kiezmark, ponieważ w tamtej okolicy żyje dużo łosi.

Jak zachować się przy wypadku z dzikim zwierzęciem? Jak starać się o odszkodowanie?

W okresie świąteczno-noworocznym doszło tam do trzech wypadków z udziałem tych zwierząt. Do wszystkich kolizji wzywana była Ochotnicza Straż Pożarna z Cedrów Wielkich, która poinformowała, że w trzech sytuacjach uszkodzonych zostało łącznie siedem samochodów, pięć osób zostało rannych, a śmierć poniosły trzy łosie.

Google Maps fot. Google Maps

GDDKiA wyjaśniła, ze fragment trasy został otwarty, ale wciąż nie jest w stu procentach ukończony. Na tę chwilę kierowców o zagrożeniu informują jedynie znaki ostrzegawcze i ograniczenia prędkości do 100 km/h.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń