Zamknij

Nowo otwarty odcinek S7 budzi grozę u kierowców. Wszystko przez…łosie

Redakcja
07.01.2019 12:36
rozbita szyba samochodu
fot. OSP Cedry Wielkie/Facebook

Kierowcy długo czekali na otwarcie fragmentu drogi ekspresowej S7, który połączył obwodnicę Elbląga z obwodnicą Gdańska. Jednak nowy odcinek trasy okazał się bardzo niebezpieczny z powodu łosi, które wybiegają na jezdnię.

Pod koniec października zeszłego roku otwarto nowy 40-kilometrowy odcinek łączący obwodnicę Gdańska z obwodnicą Elbląga. Jednak wciąż na trasie znajdują się miejsca, w których nie zamontowano specjalnych siatek zabezpieczających przed wtargnięciem dzikich zwierząt. Kłopoty występują szczególnie w miejscowości Kiezmark, ponieważ w tamtej okolicy żyje dużo łosi.

Jak zachować się przy wypadku z dzikim zwierzęciem? Jak starać się o odszkodowanie?

W okresie świąteczno-noworocznym doszło tam do trzech wypadków z udziałem tych zwierząt. Do wszystkich kolizji wzywana była Ochotnicza Straż Pożarna z Cedrów Wielkich, która poinformowała, że w trzech sytuacjach uszkodzonych zostało łącznie siedem samochodów, pięć osób zostało rannych, a śmierć poniosły trzy łosie.

Google Maps
fot. Google Maps

GDDKiA wyjaśniła, ze fragment trasy został otwarty, ale wciąż nie jest w stu procentach ukończony. Na tę chwilę kierowców o zagrożeniu informują jedynie znaki ostrzegawcze i ograniczenia prędkości do 100 km/h.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW