Nowy Mercedes Sprinter. Znamy datę premiery [FOTO]

20.02.2018 13:39
xxx zet

Dobre wieści dla wielbicieli niemieckiego samochodu dostawczego. Mercedes Sprinter nowej generacji będzie znacznie tańszy od swojego poprzednika. Cena podstawowa będzie rozpoczynać się od 84 330 zł netto. W Polsce auto ma pojawić się w czerwcu.

Nowy Mercedes Sprinter fot. Mercedes

Klienci będą mieli do wyboru kilka napędów: 4x4, na przednią albo tylną oś. W porównaniu do tylnego napędu do samochodu wyposażonego w przedni napęd będziemy mogli załadować o 50 kg ładunku więcej. W zależności od niego zróżnicowano moc jednostek napędowych.

Bogaty wybór jednostek napędowych

W napędzie przednim i tylnym klienci będą mogli wybrać jednostki wysokoprężne 2.1 l o mocy 114 i 143 KM. W obu dokonano zwiększenia zbiorników AdBlue z 18 do 22 l. Mocniejsza opcja to możliwość zawierająca 177 KM, ale jest ona dostępna jedynie w wersji z napędem na przednią oś. W odmianie tylnonapędowej silnik będzie taki sam, ale o mocy 163 KM. Mercedes poinformował, że najmocniejsze agregaty zostaną zastosowane w samochodach kempingowych.

Jeszcze jedną możliwością będzie diesel 3.0 o mocy 190 KM i 440 Nm momentu obrotowego. Dodatkowo w USA i Kanadzie będzie dostępny także czterocylindrowy agregat z 9-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Do dyspozycji będzie także sześciobiegowa manualna skrzynia.

Oprócz tego w ofercie niemieckiego koncernu motoryzacyjnego znajdzie się również elektryczny eSprinter, którego zasięg będzie sięgał 200 km. Mercedes wycofał się też z tradycyjnego bagnetu oleju. W zamian za to na desce rozdzielczej znajdzie się specjalny wskaźnik.

Ponadto do dyspozycji będzie sześć różnych typów nadwozia z pięcioma rozstawami osi od 325,9 cm do 432,5 cm.

Innowacyjne wnętrze

Mercedes Sprinter nowej generacji to nie tylko lepsze wyposażenie techniczne, ale również innowacyjne rozwiązania wewnątrz auta. Przede wszystkim klient będzie mógł wybierać między zawieszeniem ze stalowymi sprężynami a piórowymi resorami z tworzywa sztucznego i włóknem szklanym.

W kabinie kierowcy znajdziemy gniazda USB-C czy ładowanie indukcyjne. Z kolei na desce rozdzielczej pojawią się ekrany i najnowszy system multimedialny MBUX, który znajdzie zastosowanie także we wszystkich modelach osobowych, ale tylko w klasie A.

Ceny nowego Sprintera

W Polsce za najtańszą nową wersję Sprintera będziemy musieli zapłacić 84 330 zł netto. W porównaniu z poprzednikiem koszt jest mniejszy o 6,5%. W naszym kraju w standardzie otrzymamy bezkluczykowy system Keyless Go i radio ze wbudowanym zestawem głośnomówiącym Bluetooth.

Oceń