Nowy Mercedes klasy A nadciąga. Tak wygląda jego wnętrze

23.11.2017 12:12

Niemiecki producent samochodów podsyca atmosferę przed zbliżającą się premierą zupełnie nowej klasy A, publikując zdjęcia wnętrza najnowszego modelu.

Nowy Mercedes klasy A nadciąga. Tak wygląda jego wnętrze fot. materiały prasowe

Już na pierwszy rzut oka kokpit wydaje się być znajomy. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że styliści czerpali garściami inspirację z pozostałych aut oferowanych w gamie marki ze Stuttgartu. Dostrzeżemy wiele wspólnych elementów z Mercedesa klasy E i w mniejszym stopniu z klasy S.

Nowym standardem w Mercedesach stają się dwa ekrany – jeden z nich wyświetla informacje systemu multimedialnego, drugi zaś jest substytutem tradycyjnych zegarów oraz pełni rolę komputera pokładowego. Co jednak warto mieć na uwadze, nie każda klasa A będzie wyposażona w widoczne na zdjęciach dwa ekrany. Bazowa odmiana będzie dysponować mniejszymi wyświetlaczami o przekątnej 7 cali, zamiast 10,25 cali jak w przypadku najbogatszej wersji wyposażeniowej.

Producent samochodów ze Stuttgartu wysyła jasny komunikat do przyszłych klientów – chce im zaoferować podobne rozwiązania technologiczne, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla użytkowników samochodów z wyższego segmentu. Wyposażenie dodatkowe ma obejmować m.in. wentylowane fotele z funkcją masażu, czy ambientowe oświetlenie z 64 LED-ami, które można spersonalizować w czasie rzeczywistym według własnego uznania.

Nowy model ma być przestronniejszy w stosunku do poprzednika i oferować jednocześnie więcej miejsca w bagażniku, bo aż 370 litrów. Kolejnym walorem praktycznym są tylne siedzenia standardowo składane w proporcji 60/40, a opcjonalnie – 40/20/40. Ponadto we wnętrzu podróżni będą mieli do dyspozycji wiele wnęk i schowków, także takich, które pomieszczą 1,5-litrowe butelki lub czasopisma w rozmiarze o długości i szerokości kartki A4.

O przemyślanej konstrukcji najnowszej klasy A ma świadczyć lepsza o 10% widoczność z perspektywy kierowcy w stosunku do modelu obecnie oferowanego na rynku. Udało się to osiągnąć dzięki przeprojektowaniu słupków A, B i C.

Najnowszy Mercedes klasy A zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2018 roku.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Podoba Ci się wnętrze Mercedesa klasy A?

Oceń