Zamknij

Nowy pomysł na walkę z kierowcami jadącymi pod prąd

Redakcja
30.03.2018 11:08
ciężarówka jadąca pod prąd
fot. kadr z wideo

Bosch i stacja radiowa Antenne Bayern podjęły wspólną inicjatywę, by walczyć z kierowcami jadącymi pod prąd na autostradach. Dzięki staraniu obu firm powstała specjalna funkcja do aplikacji Antenne Bayern, która zawiadamia o zagrożeniu.

W Polsce coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie na autostradach lub drogach ekspresowych spotyka się kierowców, którzy pędzą pod prąd. Do podobnych incydentów dochodzi w Niemczech, gdzie problem jest jeszcze większy.

U naszych zachodnich sąsiadów na skutek jazdy pod prąd w wypadkach ginie rocznie 20 osób. Z kolei jedna trzecia kolizji ma miejsce po przejechaniu 500 metrów w niewłaściwym kierunku. W związku z tym co jakiś czas powstają pomysły, które mają przeciwdziałać problemowi.

W ostatnim czasie zrobiło się głośno o inicjatywie firmy Bosch i stacji radiowej Antenne Bayern. Koncepcja zakłada korzystanie z aplikacji Antenne Bayern, którą już teraz używa 250 tysięcy osób. Do rozwiązania dodano specjalne opcje śledzenia i analizy jazdy.

Zagłosuj

Czy ten pomysł zmniejszy liczbę wypadków?

Liczba głosów:

Walka z kierowcami jadącymi pod prąd: Na czym polega nowy pomysł?

Aplikacja na bieżąco sprawdza nasze położenie. Wystarczy, że niedaleko nas jeden z kierujących będzie poruszał się w niewłaściwym kierunku, a natychmiast zostaniemy o tym powiadomieni. Alarmujący komunikat trafi do radia, który wyemituje je na antenie, aby ostrzec większą liczbę kierowców znajdujących się w pobliżu. Wiadomość o jeździe pod prąd będzie widniała, dopóki zmotoryzowany nie zmieni kierunku jazdy lub nie opuści naszej strefy zagrożenia.

Cały pomysł jest zależny od precyzyjnego namierzenia położenia pojazdu i dostępu do internetu. Inaczej może dojść do wielu fałszywych alarmów lub braku możliwości wysyłania ostrzeżeń.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Dwukilometrowy sznur samochodów na autostradzie, wszyscy jechali pod prąd

Kierowca jechał 130 km/h autostradą pod prąd

RadioZET.pl/Onet/MW