Nowy postrach kierowców – LaserCam4

13.11.2017 09:45

Bielska drogówka otrzymała nowy oręż do walki z kierowcami niestosującymi się do ograniczeń prędkości. Mowa o radarowych miernikach LaserCam 4, które poza prędkością rejestrują również obraz.

Nowy postrach kierowców – LaserCam4 fot. policja.pl

Dzięki tego rodzaju funkcjonalności osoby zatrzymane do kontroli nie będą miały wątpliwości co do tego, który samochód był namierzany w trakcie wykonywania pomiaru. Dowód w postaci zdjęcia ma rozwiewać wszelkie wątpliwości.

W LaserCam 4 można ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu wideo w trakcie całego cyklu pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje niepodważalny dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia, z możliwością udowodnienia rozmowy przez telefon lub niezapiętych pasów bezpieczeństwa.

Urządzenie umożliwia również natychmiastowe, bezprzewodowe drukowanie zdjęć bezpośrednio po ich zarejestrowaniu. LaserCam 4 jest wyposażony w dotykowy i kolorowy ekran. W dodatku może obsługiwać wiele limitów prędkości. Umożliwia kontrolę i zapis wykroczeń pojazdów różnych klas z różnymi ograniczeniami prędkości w danym miejscu pomiarów, jak również pomiary obu kierunków ruchu nawet w przypadku różnych ograniczeń prędkości na każdym z nich. Z LaserCam 4 można korzystać również w nocy.

W ostatnich dniach policjanci testowali nowe urządzenie w okolicy przejść dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Dla kierowców, którzy złamali przepisy – przekraczali dozwoloną prędkość, nie ustępowali pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, omijali pojazd zatrzymany przed przejściem celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz wyprzedzali pojazdy bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych – nie było żadnego pobłażania.

Tylko w tym roku na bielskich drogach doszło do ponad 40 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których rannych zostało 41 osób, a 3 poniosły śmierć.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz ograniczeń prędkości?

Oceń