Nowy projekt Kałasznikowa. Słynny producent stworzył policyjny radiowóz [ZDJĘCIE]

08.08.2018 12:22

Zdecydowanej większości firma Kałasznikow kojarzy się z legendarnym modelem karabinu AK47. Teraz marka poszła o krok dalej i postanowiła stworzyć policyjny radiowóz dla moskiewskich funkcjonariuszy.

policyjny radiowóz fot. Kalasznikow

Słynna firma produkująca broń zajmuje się także tworzeniem specjalistycznych pojazdów dla m.in. policji i wojska. W ramach pilotażowego programu Kałasznikow stworzył cztery egzemplarze radiowozu Ovum. Sama firma podaje, że ich najnowszy pojazd to zaawansowany technologicznie samochód elektryczny, który w trakcie wypadku nie jest zagrożony wybuchem. Dodatkowym atutem auta jest niskie prawdopodobieństwo wystąpienia pożaru.

j1JktkqTURBXy8yNWVmZGQ2NGUzMjU3NThhY2Q5MzdkZTkxMzE1NmVjMS5qcGVnkZUCzQMMAMLD fot. Kalasznikow

Samochód ma łatwo dostosowywać się do indywidualnych potrzeb pod względem liczby miejsc pasażerskich. Pierwsze auta są przeznaczone dla dwóch mundurowych, a są w stanie rozpędzić się do 80 km/h. Jednak w praktyce ich prędkość jest ograniczona do 30 km/h.

Każdy pojazd waży 500 kg. Chociaż producent nie podał danych o akumulatorach, zapewnił, że samochody są w stanie przejechać 150 km na jednym ładowaniu.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń