Nowy, w pełni elektryczny Nissan Leaf już w Polsce. Ile kosztuje?

09.10.2017 13:06

Następca najlepiej sprzedającego się na świecie w pełni elektrycznego samochodu – Leaf drugiej generacji – w Polsce kosztuje od 159 900 zł.

Nowy, w pełni elektryczny Nissan Leaf już w Polsce. Ile kosztuje? fot. materiały prasowe

Najnowsze wcielenie bezemisyjnego Nissana ma być symbolem inteligentnej mobilności japońskiej marki. Auto w stosunku do swojego poprzednika wyróżnia się nowymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa, a także opcjami łączności.

Europejska premiera Nissana Leafa 2.ZERO miała miejsce 2 października 2017 roku w Oslo. Auto oferuje zasięg zwiększony do 378 km według standardów NEDC. Nowy zespół napędowy rozwija 150 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co ma zapewniać dynamiczne przyspieszenie i jak zapewnia producent – niezrównaną przyjemność z jazdy.

Najnowsza odsłona Leafa wyposażona jest w innowacyjne rozwiązania, w tym zaawansowany system wspomagający kierowcę ProPILOT,  wspomagający kierowcę podczas jazdy w korku i na autostradach. Umożliwia on autonomiczne zwalnianie, aż do zatrzymania się, a także ponowne podążanie za poprzedzającym pojazdem, gdy tylko ruch zostanie wznowiony.

Co więcej, nowy Leaf to nie tylko w pełni elektryczny samochód, ale także mobilna jednostka zasilająca z funkcją przesyłu energii w obu kierunkach. Oznacza to możliwość oddawania energii do sieci po podłączeniu pojazdu do systemu zasilania domu lub biura. Dzięki innowacyjnej technologii Nissana umożliwiającej podłączenie pojazdu do sieci elektroenergetycznej LEAF może oddawać nadwyżki energii, przyczyniając się do uzupełniania niedoborów w lokalnej sieci i stabilizowania jej obciążenia.

Wnętrze nowego Nissana LEAF zostało gruntownie przeprojektowane. Jest skoncentrowane na kierowcy, a przemyślane zagospodarowanie przestrzeni ma zapewniać optymalną funkcjonalność. We wnętrzu znajdziemy nowy kolorowy ekran TFT o przekątnej 7 cali, wyświetlający najważniejsze informacje, w tym powiadomienia z systemu Safety Shield, dotyczące zapasu mocy i komunikatów audio oraz nawigacji.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym to dobre rozwiązanie?

Oceń