O 53 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w okolicach szkoły

24.10.2017 12:55

W sobotę, 21 października 2017 roku, 27-letni mieszkaniec powiatu puławskiego za kierownicą Hondy przekroczył o 53 km/h dozwoloną prędkość. Miało to miejsce w okolicach szkoły w miejscowości Lubartów.

O 53 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w okolicach szkoły fot. policja.pl

Za popełnione wykroczenie – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h – funkcjonariusze obligatoryjnie zabrali mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto 27-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Szczęśliwie wspomniane zdarzenie miało miejsce w sobotę. W innym przypadku istniałoby większe prawdopodobieństwo, że brawurowa jazda zakończyłaby się poważnym w skutkach wypadkiem. Mimo licznych apelów funkcjonariuszy z wydziałów ruchu drogowego, wciąż wielu kierowców rażąco nie stosuje się do obowiązujących przepisów, narażając tym samym użytkowników dróg na niebezpieczeństwo.

Każdy kierujący powinien mieć świadomość, że wraz ze wzrostem prędkości znacząco wydłuża się droga hamowania. W dodatku, w razie wystąpienia niebezpiecznej sytuacji, znacznie ciężej zapanować nad pojazdem.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek zostałeś niesłusznie ukarany mandatem karnym?

Oceń