Zamknij

Od Szwecji przez Polskę. Kierowca jechał uszkodzoną ciężarówką. Dach powiązał taśmą i ubraniami

Redakcja
20.02.2018 11:35
Polak jechał z rozbitą przednią szybą, a dach związal ubraniami i taśmą
fot. policja.pl

45-letni mieszkaniec Chełma wykazał się niesamowitą inwencją twórczą. Mimo kolizji, w wyniku której rozbił przednią szybę i uszkodził dach, mężczyzna nie przerwał jazdy. Zamiast tego rozbitą szybę zabezpieczył metalową rurką, a uszkodzony dach powiązał taśmą i ubraniami.

Wydawało się, że sytuacji z Polakiem, który jechał z Hiszpanii rozbitym autem dostawczym, nic nie przebije. Nie trzeba było długo czekać. Bohaterem zdarzenia jest 45-letni mieszkaniec Chełma, który został zatrzymany na drodze krajowej nr 12.

Policjanci patrolujący tamte okolice nie spodziewali się takiego widoku. Ciężarówka jadąca w stronę Lublina miała uszkodzony dach i rozbitą przednią szybę. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd. Okazało się, że mężczyzna miał kolizję w Szwecji. Pomimo tego ruszył w dalszą podróż. Zdziwienie mundurowych było o tyle duże, że kierowca nie miał żadnych kłopotów w trakcie przejazdu przez Europę, ani z wjazdem i wyjazdem na prom. Po przebyciu trasy drogą morską 45-latek kontynuował jazdę po Polsce.

272-32853

Kierowca jechał do Lublina, gdzie miał dostarczyć towar, który znajdował się na naczepie. Do celu i pełni szczęścia zabrakło mu zaledwie 90 km. Polak zabezpieczył szybę czołową metalową rurką, a dach powiązał taśmą i ubraniami.

Policjanci ukarali go mandatem, zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy.

RadioZET.pl/lublin112.pl, Policja Radom/MW