Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Od dzisiaj na A4 obowiązuje zakaz wyprzedzania dla ciężarówek

07.06.2017 14:54

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z powodu wzmożonego ruchu i rosnącej liczby zdarzeń drogowych na odcinku A4 Wrocław-Legnica wprowadziła zakaz wyprzedzania dla ciężarówek.

Od dzisiaj na A4 obowiązuje zakaz wyprzedzania dla ciężarówek fot. kadr z wideo

Kierowcy, którzy nie dostosują się do nowego zakazu muszą się liczyć z mandatem karnym w wysokości do 500 zł oraz 5 punktów karnych. O bezpieczeństwo na tym odcinku mają dbać policjanci z drogówki.

Ponadto wojewoda dolnośląski – Paweł Hreniak – zapowiedział budowę trzeciego pasa autostrady na drodze A4 na odcinku Wrocław-Legnica, którego budowa miałaby zostać dofinansowana ze środków unijnych.

Podczas poruszania się wielopasmowymi drogami jednokierunkowymi warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności przy każdorazowej zmianie pasa ruchu. Niestety wielokrotnie przez nieuwagę dochodzi do wypadków lub groźnych sytuacji drogowych. O niebezpieczeństwie wspomniał jeden z internautów:

"

Jechałem autostradą z Poznania do Warszawy. Ruch był znikomy. Zbliżałem się do Skody Superb jadącej za ciężarówką, która wzbudziła mój niepokój. Gdy już się zrównywałem z autem osobowym, na sekundę zerknąłem na wnętrze pojazdu, by sprawdzić czy to nie przypadkiem nieoznakowany radiowóz. Kątem oka dostrzegłem, że ciężarówka nagle znalazła się na moim pasie ruchu. Zacząłem ostro hamować, ale różnica prędkości była zbyt duża – nawet 50 km/h. Odbiłem w lewo, gdzie na szczęście był pas zieleni akurat na szerokość samochodu. Lekko musnąłem plastikowy słupek prawym lusterkiem. Prędkość wytraciłem dopiero po zrównaniu się z kabiną ciągnika siodłowego… Dlatego też zmieniając pas należy się po trzykroć upewnić, że nic nie jedzie sąsiednim pasem! "

RadioZET/MS

Oceń