Od maja w Warszawie pojawi się nowy znak [FOTO]

26.04.2018 10:04

Już od maja w Warszawie pojawi się nowy znak. Oznaczenie informuje, że buspasem oprócz autobusów mogą poruszać się także motocykliści. Testy potrwają do końca października. W przypadku pozytywnego wyniku motocykliści otrzymają nowe uprawnienia na stałe.

znaki drogowe

Warszawa przygotowuje się do zmiany organizacji ruchu, która umożliwi motocyklistom jazdę po buspasach. Temat jednośladów na tym pasie zaczął się od badań Politechniki Warszawskiej, w których ustalono, że motocykliści poruszający się buspasami jeżdżą wolniej. Przepis obowiązuje już w kilku polskich miastach: Łodzi, Krakowie czy Gdańsku.

Teraz przyszedł czas na stolicę, gdzie miesiąc temu odbyło się spotkanie w tej sprawie. Podczas niego ustalono, że w ramach testu od początku maja motocykliści będą mogli poruszać się dwoma buspasami: wzdłuż ulicy Radzymińskiej i Trasą Łazienkowską. Eksperyment ma potrwać do końca października bieżącego roku. W internecie opublikowano zdjęcie nowego znaku.

W przypadku pozytywnego wyniku kierowcy jednośladów otrzymają nowe uprawnienia. Na piątek zaplanowano konferencję prasową, gdzie zostaną podane szczegółowe informacje.

Rozpoznasz auto po jego wnętrzu? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW

Oceń