Od przyszłego roku kierowcy ciężarówek nie pojadą w…złą pogodę

13.12.2018 12:50

W przyszłym roku w Holandii wejdą nowe przepisy dla kierowców ciężarówek. Przy złych warunkach pogodowych kierowanie tymi pojazdami będzie zakazane.

autostrada fot. Piotr Krzyżanowski Polska Presse East News

W Holandii potraktowano sprawę niezwykle poważnie i postanowiono walczyć z powszechnym problemem, kiedy podczas fatalnej pogody kierowcy byli zmuszeni zatrzymać się na środku drogi z powodu niemożności kontynuowania podróży. Tamtejszy rząd wprowadził nowe przepisy, które wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku. Od tego momentu jazda przy silnym wietrze czy mgle ograniczającej widoczność poniżej 200 metrów, a także gołoledzi nie będzie możliwa.

Zagłosuj

Czy w Polsce powinien obowiązywać taki sam przepis jak w Holandii?

A co z pojazdami, które są w drodze? Wówczas w razie ogłoszenia alertu pomarańczowego lub czerwonego w danym regionie kraju ciężarówki nie będą mogły opuszczać parkingu. Aby sytuacja była jasna, połączono warunki atmosferyczne ze specjalnymi kodami pogodowymi, które są znane z mass mediów.

Dodatkowo Holenderskie Stowarzyszenie Transportowe zaprezentowało wyjątkową ulotkę, która instruuje kierowców, jak mają się zachować w czasie takich alertów pogodowych. Każdy poziom zagrożenia oznaczany jest innym kolorem i podpowiada, w jaki sposób należy się zachować w danej sytuacji.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/4Trucks.pl/MW

Oceń