Odświeżona Kia Sportage z trybem mild hybrid [FOTO]

24.05.2018 12:11

Kia Sportage opublikowała pierwsze zdjęcia modelu z systemem mild hybrid. W samochodzie doszło do kilku zmian: zmodernizowano wnętrze i nadwozie oraz wyposażono auto w kilka nowości technologicznych.

Kia Sportage fot. Kia Motors Polska Facebook

Odświeżona Kia Sportage ma nowe zderzaki z przodu i z tyłu, nowe przednie i tylne światła. Klienci będą mieć do wyboru 16, 17 lub 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów. Jednym z dodatkowych wyposażenia są chromowane elementy wykończeniowe we wnętrzu, chromowana osłona chroniąca jednostkę od spodu i pięć nowych kolorów nadwozia.

Istotne zmiany zaszły również w kabinie, w której zmodernizowano zestaw wskaźników i kierownicę. Zastosowano też czarno-szarą tapicerkę. W wersji GT Line pojawiła się czarno-szara skórzana tapicerka albo czarna z czerwonymi akcentami.

Kia Sportage jest pierwszym modelem południowokoreańskiej marki, w którym zamontowano silnik typu „mild hybrid”. Napęd składa się z wysokoprężnego agregatu i jednostki elektrycznej o napięciu 48 V. Zespół napędowy został oznaczony jako EcoDynamics+.

Kia Sportage: Silnik

W ostatnim czasie wybór jednostek w Kii Sportage poszerzył się o wspomniany EcoDynamics+ z dwulitrowym turbodieslem i agregatem elektrycznym o napięciu 48 V. W hybrydzie „mild hybrid” silnik elektryczny jest zasilany z akumulatora o napięciu 48V, dzięki czemu wspiera spalinową jednostkę w trakcie przyspieszania. W modelu zastosowano Mild-Hybrid Starter-Generator, który odpowiada za przełączenie między dwoma trybami pracy silnika i generatora. Dzięki temu emisja dwutlenku węgla jest obniżona o 4 proc.

Agregat typu „mild hybrid” jest pierwszą jednostką w ramach strategii „Kia 2025”, która dotyczy elektryfikacji modeli. Do 2025 roku Kia chce wprowadzić 16 nowych samochodów, wśród których znajdziemy: 5 modeli hybrydowych, 5 z hybrydami typu plug-in i 5 pojazdów z napędem elektrycznym. Dodatkowo w 2020 roku w ofercie marki ma pojawić się nowe auto elektryczne z ogniwami paliwowymi.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń
Tagi