Odzyskana przez Straż Graniczną Tesla została ponownie skradziona

17.11.2017 10:50

W sobotę, 11 listopada 2017 roku, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu odzyskali wartą około 500 000 zł Teslę Model X. Auto zostało zabezpieczone i trafiło na strzeżony parking, skąd… zostało skradzione w środę (15 listopada), przed północą.

Odzyskana przez Straż Graniczną Tesla została ponownie skradziona fot. Morski Oddział Straży Granicznej

Sprawcy zdemontowali część ogrodzenia i weszli na teren Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu, po czym ukradli pojazd. Mimo reakcji jednego z funkcjonariuszy, który oddał kilka strzałów, złodziejom udało się uciec. Obecnie trwają czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz odzyskanie elektrycznego SUV-a.

Tesla Model X wyróżnia się unoszonymi do góry drzwiami. Rozwiązanie to kojarzy się głównie ze sportowymi coupe, a jego praktyczność wielokrotnie podważali chociażby prezenterzy z Top Gear. W wydaniu Tesli jest odwrotnie – po pierwsze unoszone do góry „skrzydła sokoła" znacząco ułatwiają dostęp do drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Po drugie, na ciasnych miejscach parkingowych możliwe jest otwarcie ich tam, gdzie konwencjonalny mechanizm zawodzi. Zamiast unosić się do zewnątrz, sprytne rozwiązanie sprawia, że niemalże w linii prostej otwierają się ku górze.

W celu uzyskania jak najlepszej widoczności z kokpitu samochodu, w Tesli umieszczono „największą przednią szybę wśród seryjnie produkowanych aut". Do dyspozycji podróżujących jest aż 7 miejsc w konfiguracji 2 + 3 + 2. W drugim rzędzie siedzeń wygospodarowano dużo przestrzeni na nogi oraz miejsce na bagaż podręczny pod fotelami. Po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń powstaje płaska podłoga. Na konsoli środkowej znalazł się ogromny ekran znany z Modelu S.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Masz ubezpieczony samochód na wypadek kradzieży?

Oceń