Oficjalnie: Volkswagen kończy z produkcją Beetle'a

17.09.2018 14:45

Amerykański oddział Volkswagen poinformował, że w lipcu 2019 roku zakończy produkcję samochodu Beetle, który był następcą kultowego Garbusa. Jednocześnie koncern motoryzacyjny podkreśla, że nie ma obecnie planów zastąpienia go innym modelem.

Oficjalnie: Volkswagen kończy z produkcją Beetle'a fot. AFP EAST NEWS

Trzecia generacja samochodu Beetle jest produkowana w mieście Puebla w środkowym Meksyku.

To o czym informowaliśmy w lipcu stał się faktem. W opublikowanym komunikacie szef amerykańskiego oddziału VW Hinrich Woebcken zapowiedział, że firma chce "koncentrować się na rodzinach" i projektowanych dla nich produktach, oraz podjąć wysiłek elektryfikacji. Dlatego podjęto decyzję o zaprzestaniu produkcji kompaktowego samochodu.

Sprzedaż Beetle'a w USA spadała w br. o 2,2 proc. Model ten stał się ofiarą rosnącej popularności SUV-ów - ocenia portal Automotive News. Podobne spadki zanotował w Stanach Zjednoczonych też Golf. W ramach swojej strategii produktowej niemiecki koncern stopniowo wycofywał ze światowych rynków następcę Garbusa.

Szef Volkswagena Herbert Diess od początku swojej działalności w firmie (2015 r.) dążył do zmniejszenia liczby oferowanych modeli. Jak podaje Automotive News Diess rozważał wskrzeszenie modelu Beetle jako samochodu elektrycznego. Jako nowego Garbusa firma przedstawia natomiast model I.D. Neo - hatchback, który na rynku ma się pojawić w 2020 roku.

Pierwszy Garbus powstał w 1938 roku. Model został wskrzeszony i zmodernizowany w 1998 roku. Szczyt popularności w Stanach Zjednoczonych ten samochodu osiągnął rok później, notując sprzedaż na poziomie ponad 83 tys.

Volkswagen zapowiedział, że w ostatnim roku produkcyjnym zaoferuje klientom dwie specjalne wersje: Final Edition SE i Final Edition SEL.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń