Zamknij

Opel Corsa 2019: Samochód pełen innowacji

Redakcja
12.02.2019 13:11
Opel Corsa szóstej generacji
fot. Opel

Opel zapowiedział debiut Corsy szóstej generacji. Popularna wersja niemieckiej marki jest najważniejszą premierą dla koncernu. Co oferuje nowa Corsa?

Opel Corsa szóstej generacji wkrótce pojawi się na polskich drogach. Przed premierą niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne zdradziło kilka tajemnic i ujawniło, co czeka przyszłych właścicieli tego samochodu. Jedną z najważniejszych nowinek jest to, że nowy Opel zostanie wyposażony w światła IntelliLux LED. To pierwszy pojazd z segmentu B, który będzie można dostać z adaptacyjnymi, matrycowymi diodowymi reflektorami, które do tego momentu były dostępne jedynie dla samochodów z wyższych półek. Niemniej jednak reflektory IntelliLux LED pojawiły się już w Astrze z 2015 roku i w Insigni z 2017.

Opel Corsa 2019: IntelliLux LED – co to jest? Na czym polega?

Opel Corsa szóstej generacji wyposażony w światła IntelliLux LED umożliwi jazdę z tzw. długimi światłami (światłami drogowymi), które nie będą oślepiać kierowców. W jaki sposób? Kontrolę nad nimi mają sprawować kamera, komputer i specjalny zestaw czujników, które będą dostosowywać wiązkę światła do aktualnej sytuacji i warunków na drodze i w najbliższym otoczeniu.

12121418-2003255-04i2byrl9v-900-556
fot. Opel

Krótko mówiąc: najnowsza Corsa będzie wygaszała pewne sekcje, żeby nie oślepiać innych uczestników ruchu drogowego, a cały inny obszar pozostanie oświetlony.

Opel Corsa 2019: Samochód dostępny w wersji elektrycznej

Opel Corsa szóstej generacji będzie dostępny w wersji elektrycznej. Pojazd jako kolejny po m.in. Zafirze Life czy Crossland X zostanie skonstruowany na platformie Grupy PSA, dzięki której auto będzie przestronniejsze, a w kabinie nie zabraknie połączenia z internetem. Niemiecka firma rozpocznie przyjmowanie zamówień na „elektryki” w pierwszej połowie tego roku.

Opel Corsa 2019 zadebiutuje podczas marcowego salonu motoryzacyjnego w Genewie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto.dziennik.pl/MW