Opel przedstawił pierwsze nowości. Producent szykuje niespodzianki

13.09.2018 13:45

Opel szykuje się do salonu motoryzacyjnego IAA w Hanowerze. Niemiecki koncern przedstawi nowe wersje lekkich samochodów dostawczych.

Opel Combo Life fot. Opel

Do sporych zmian dojdzie w modelu Combo, którego egzemplarz zostanie wydłużony do 4,75 m długości. Podobny zabieg czeka odmianę Cargo. Oba pojazdy są zbliżone do Peugeota Riftera i Citroena Berlingo.

Opel Combo Life XL będzie dostępny w pięcio- i siedmiomiejscowej wersji. Klienci, którzy zdecydują się na model Cargo, będą mogli wybrać kabinę załogową lub tradycyjny furgon z możliwością zmieszczenia dwóch europalet (do 4,4 m³ przestrzeni ładunkowej). Maksymalna ładowność tego pojazdu wynosi 1000 kg.

Opel-Combo-Life-Ujawniono-ceny-nowego-kombivana-FOTO_article fot. Opel

W wyposażeniu Opla Combo znajdzie się m.in. system awaryjnego hamowania, automatyczny tempomat czy monitorowanie zmęczenia kierowcy. Innowacyjnym rozwiązaniem jest opcjonalna kamerka w bocznym lusterku znajdująca się po stronie pasażera. Ma za zadanie pomagać kierowcy w uniknięciu kolizji z przedmiotami w martwym punkcie.

Opel Combo Life: Silniki

Jeśli chodzi o silniki, to wciąż w ofercie znajdziemy diesla. Wśród wszystkich jednostek napędowych najmocniejszy będzie 130-konny agregat o pojemności 1.5 l. Ponadto Opel Combo będzie dostępy z automatyczną ośmiostopniową przekładnią.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi