Opel wycenił model Crossland z fabryczną instalacją LPG

16.10.2017 12:50

Nowy Opel Crossland X z silnikiem LPG w odmianie Enjoy kosztuje w Polsce od 69 300 zł. Auto może pochwalić się innowacyjnym elektronicznym multizaworem, który w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań poprawia kulturę pracy układu przy kończącym się zapasie gazu.

Opel wycenił model Crossland z fabryczną instalacją LPG fot. materiały prasowe

Auto ma pod maską oszczędną jednostkę 1.2 LPG o mocy 81 KM, która według standardów NEDC zadowala się zużyciem gazu na poziomie 8,4 l/100 km w mieście, 6 l/100 km poza obszarem zabudowanym i 6,9 l/100 km w cyklu mieszanym, przy średniej emisji dwutlenku węgla 111 g/km. Trzycylindrowa jednostka współpracuje z 5-biegową skrzynią ręczną.

Crossland z fabryczną instalacją LPG dysponuje maksymalnym zasięgiem do 1300 kilometrów. Dzięki zastosowaniu utwardzonych zaworów i gniazd zaworowych, silnik Opla charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością. Elektroniczny multizawór połączony jest z czujnikiem optycznym w zbiorniku LPG, co przekłada się na bardziej precyzyjny pomiar ilości paliwa przy jednocześnie wyższej kulturze pracy układu w czasie jazdy na rezerwie.

36-litrowy zbiornik gazu znajduje się we wnęce koła zapasowego, co sprawia, że nie ogranicza on przestrzeni dostępnej we wnętrzu pojazdu. Auto jest szczególnie interesującą propozycją dla kierowców pokonujących długie trasy. Klienci mogą zdecydować się na wiele rozwiązań podnoszących zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. Wśród nich są m. in. w pełni diodowe reflektory, wyświetlacz projekcyjny Head Up Display, panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni oraz system wykrywania zmęczenia kierowcy.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń