Zamknij

Opel zaczyna nowy rozdział: Lepszy silnik i czystszy diesel

Redakcja
27.11.2018 13:01
Opel logo
fot. Shutterstock

Opel zaczyna kolejny rozdział w swojej historii. Nowy właściciel chce uporządkować gamę silnikową. W związku z tym model Insignia otrzymał agregat benzynowy 1.6 l, a w Astrze zmodyfikowano diesla.

Owocna współpraca koncernu PSA i Opel przynosi rezultaty. Samochody niemieckiej marki są wyposażone we francuskie jednostki. Te silniki znajdziemy już m.in. w Oplu Crossland czy Combo Life. Teraz firmy poszły za ciosem i zaczęły ingerować w legendarne modele: Astra i Insignia.

Opel Insignia zyskał czterocylindrową jednostkę benzynową o mocy 200 KM i pojemności 1.6 l DIT (Direct Injection Turbo). Producenci podkreślają, że to ma być najmocniejszy agregat, dlatego możemy spodziewać się, że najwięcej mocy będzie miał diesel w odmianie GSI – 210 KM. Taki sam silnik zamontowano w Peugeocie 508, który spełnia normę emisji spalin Euro 6d-TEMP. Innymi słowy: auto jest wyposażone w filtr GPF.

Nowy agregat to dwa rodzaje skrzyni biegów: automatyczna i manualna, które są dostępne w sześciostopniowych wersjach. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to koncern obiecuje, że w cyklu mieszanym na 100 km samochód spali 6-6,7 l.

Jeśli chodzi o Opla Astrę, to bestsellerowy model otrzymał zmodernizowanego diesla 1.6 BiTurbo o mocy 150 KM. Dla porównania, wcześniejsza jednostka miała o 10 KM więcej. Jednocześnie silnik spełnia normę Euro 6d-TEMP. Producent zaznacza, że agregat dysponuje wydajnym układem dwóch sprężarek, a całość pracuje niezwykle cicho, dzięki czemu podczas jazdy nie zwracamy uwagi na jakiekolwiek hałasy dochodzące spod maski.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZEt.pl/auto-swiat.pl/MW