Opole Lubelskie. Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 14-latka

28.09.2017 14:44

26 września 2017 roku w Opolu Lubelskim doszło do potrącenia 14-latka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nastolatek wbiegł wprost pod nadjeżdżające auto. Ze względu na odniesione obrażenia został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Opole Lubelskie. Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 14-latka fot. policja.pl

Po 14:30 informacje o tym zdarzeniu zostały przekazane do dyżurnego opolskiej komendy. Na miejsce zdarzenia, czyli ulicę Kolejową w Opolu Lubelskim, został wysłany patrol. Policjanci ustalili, że 14-latek nagle wybiegł zza zaparkowanej ciężarówki i wbiegł tuż pod koła jadącego w kierunku centrum Fiata Seicento.

Kierujący samochodem mieszkaniec Opola Lubelskiego mimo natychmiastowej reakcji nie zdołał wyhamować i uderzył w nastolatka. W momencie zdarzenia kierowca Fiata był trzeźwy. Obecnie funkcjonariusze są w trakcie przeprowadzania dalszych czynności mających na celu ustalić wszelkie okoliczności tego incydentu.

Przy okazji policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę, zwłaszcza w okolicach szkół. Właśnie tam można spodziewać się natężonego ruchu dzieci i młodzieży. Niestety wielu z nich korzysta z dróg w beztroski sposób.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś za podniesieniem kar za przekroczenie prędkości?

Oceń