Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ostrzegł kierowcę przed nieoznakowanym radiowozem

23.05.2017 12:09

Na YouTubie pojawiło się nagranie zarejestrowane kamerą pokładową, na którym widać jak kierowca Toyoty RAV4 ostrzegł innego uczestnika ruchu drogowego o nieoznakowanym radiowozie.

Ostrzegł kierowcę przed nieoznakowanym radiowozem fot. kadr z wideo

Mężczyzna widząc w lusterku szybciej jadący samochód, podczas zjeżdżania na prawy pas ruchu parokrotnie wcisnął pedał hamulca, co wzbudziło konsternację kierującego autem osobowym wyposażonym w kamerę pokładową. I słusznie. Chwilę później okazało się, że mijany Volkswagen Passat B6 jest nieoznakowanym radiowozem, co też widać na nagraniu:

Zdania dotyczące postępowania obu kierowców są podzielone. Część osób uważa, że policjanci z drogówki wykonują swoje działania i łapią piratów drogowych. Inni z kolei są zupełnie inaczej podchodzą do tego zagadnienia:

"

Na autostradzie relatywnie rzadko dochodzi do wypadków. Policja jedyne na czym się skupia, to na łapaniu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Za nieprzestrzeganie reszty przepisów jesteśmy dyscyplinowani bardzo okazjonalnie, a właściwie na szerszą skalę jedynie podczas akcji naświetlających pewne problemy drogowe. Sęk w tym, że po polskich autostradach jeździ się tragicznie. I całe szczęście, że przepisy zezwalają na wyprzedzanie prawym pasem. Zastanawiać się można również nad tym, czy policjanci w nieoznakowanych radiowozach poprawiają bezpieczeństwo? Jakby jechali oznakowanym, to pojazdy wokół zwolniłyby. A tak jedyne co robią, to rozpędzają się do prędkości takiej jak inni kierowcy i wystawiają mandaty. To hipokryzja! Chodzi tutaj nie o bezpieczeństwo, tylko o koszenie kasy. Nawet rozsądni kierowcy mogą czuć strach przed policjantami, czyhającymi w krzakach na bezsensownym ograniczeniu postawionym na długiej, wielopasmowej prostej bez skrzyżowań, w szczerym polu. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Popieracie działania policjantów z wydziału drogowego?

Oceń