Zamknij

Ostrzejsze kary dla nietrzeźwych kierowców. Za wypadek dostaną cięższe zarzuty

Redakcja
15.11.2018 13:31
kontrola policji
fot. policja.pl

Czy to koniec pobłażliwości dla nietrzeźwych kierowców powodujących wypadki? Prokuratura bierze pod lupę kierujących na „podwójnym gazie”, którzy mogą być oskarżeni o usiłowanie zabójstwa.

Taki zarzut został postawiony pijanemu 40-latkowi, który w Gdańsku wjechał na schody, na których znajdowała się rodzina z dzieckiem. Według relacji świadków mężczyzna z piskiem opon ruszył w kierunku schodów, na których zawisł samochód. Mimo że auto zatrzymało się przed 3-latkiem, kierowca wciąż dodawał gazu. Przechodnie zatrzymali 40-latka, który powiedział, że zawsze chciał zjechać pojazdem po schodach. Jednocześnie miał świadomość, że jest pijany. We krwi miał 1,82 promila alkoholu.

Chociaż nikt nie został ranny, Prokuratura Rejonowa w Gdańsku-Wrzeszczu podjęła decyzję o surowszym ukaraniu sprawcy. Oprócz zarzutu jazdy pod wpływem alkoholu, za który grozi do 2 lat więzienia, oskarżono go o usiłowania zabójstwa przechodniów. Za takie przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę od 12 lat do dożywocia.

Pijani kierowcy są zmorą na polskich drogach. Każdego dnia policja zatrzymuje od 50 do 200 kierowców na „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze podali, że w ubiegłym roku w wypadkach uczestniczyło niecałe 3 tysiące użytkowników dróg znajdujących się pod wpływem alkoholu.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW