Oto 10 najbardziej niezawodnych aut na europejskim rynku

21.08.2017 10:32

CarBuyer w oparciu o opinie ankietowanych przygotował listę 10 najbardziej niezawodnych samochodów na europejskim rynku. Prym wiodą modele wyprodukowane przez azjatyckie marki.

Oto 10 najbardziej niezawodnych aut na europejskim rynku fot. materiały prasowe

Samochody z roku na rok, generacji na generację, stają się coraz bardziej skomplikowane. Znacząco na roli zyskują rozwiązania technologiczne, które niejednokrotnie okazują się mniej trwałe. Zważywszy na liczebność różnorodnych aut na rynku, CarBuyer przygotował listę najbardziej niezawodnych modeli na podstawie przeprowadzonej ankiety, w której wzięło udział tysiące Brytyjczyków, będących właścicielami aut w wieku do 12 miesięcy.

W pierwszej dziesiątce znalazły się 4 modele koncernu Toyoty i 3 samochody wyprodukowane przez Volkswagen Group. Listę otwiera Volvo XC60, które pod względem niezawodności jest najgorszą propozycją spośród… najlepszych. Jedynie 6% właścicieli doświadczyło niewielkich problemów, najczęściej związanych z elektroniką. Oczko wyżej uplasował się Lexus NX, w którym można spodziewać się jedynie usterek układu hamulcowego. Naturalnie, im wyżej na liście, tym rzadziej dochodzi do awarii, dlatego równie godnymi polecenia propozycjami, zdaniem CarBuyer, są Suzuki Vitara, Lexus CT, Kia Cee’d, Lexus RX, Seat Leon, Audi Q3, Skoda Yeti i Toyota RAV4.

Tym samym lista najbardziej niezawodnych aut na rynku europejskim prezentuje się następująco:

  1. Toyota RAV4
  2. Skoda Yeti
  3. Audi Q3
  4. Seat Leon
  5. Lexus RX
  6. Kia Cee’d
  7. Lexus CT
  8. Suzuki Vitara
  9. Lexus NX
  10. Volvo XC60

RadioZET/MS

Oceń