Oto Nissan Leaf Nismo w pełnej krasie

04.10.2017 13:50

Japoński producent samochodów oficjalnie zaprezentował Leafa Nismo Concept. Auto ma zadebiutować na żywo podczas targów motoryzacyjnych 2017 Tokyo Motor Show.

Oto Nissan Leaf Nismo w pełnej krasie fot. materiały prasowe

Auto jest zapowiedzią produkcyjnego modelu. W stosunku do bazowego wariantu wyróżnia się znacznie bardziej agresywną stylistyką, typową dla samochodów sygnowanych przez Nismo. Nowe są zderzaki, spojlery progowe, tylny dyfuzor, felgi, a także czerwone akcenty dookoła nadwozia.

Wszystko to zostało opracowane przez nadwornego tunera Nissana, specjalizującego się w opracowywaniu usportowionych odmian samochodów. Zmiany wizualne zawędrowały również do wnętrza, w którym znajdziemy spłaszczoną u dołu wielofunkcyjną kierownicę z czerwonym paskiem w górnej części kierownicy. Sportowy charakter modelu akcentują obwódki nawiewów klimatyzacji i przycisku do uruchamiania silnika o podobnym kolorze.

Nissan Leaf Nismo Concept nie jest tylko autem na pokaz. Względem bazowej odmiany różni się bardziej sportowo zestrojonym zawieszeniem, oponami, a także oprogramowaniem silnika, które ma zapewniać nagły przyrost mocy i to niezależnie od prędkości, z jaką kierowca podróżuje.

Japończycy zdradzą więcej informacji dotyczących tego modelu już 25 października 2017 roku.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy wiesz co oznaczają skróty motoryzacje:

Oceń