Oto Renault Clio R.S. 18. Inspirowane Formułą 1

12.01.2018 10:35

Wszyscy pasjonaci sportów motorowych już teraz mogą zacierać ręce. Wkrótce na wybrane rynki trafi limitowana edycja Clio R.S. 18. Jego nazwa nawiązuje do zespołu Renaultsport F1 Team, który w 2018 roku będzie kontynuować zmagania w Formule 1.

Oto Renault Clio R.S. 18. Inspirowane Formułą 1 fot. materiały prasowe

Auto wyróżnia się czarnym nadwoziem, z którym kontrastują żółte elementy inspirowane kolorem znanym z bolidów F1. Srebrne znaczki z logo producenta na przedniej masce i klapie bagażnika zastąpiono czarnymi, a pod lusterkami znalazły się plakietki „R.S. 18”.

Wnętrze również zostało poddane zmianom. Nowe są listwy progowe z dedykowanym dla każdego egzemplarza numerem, Alcantara, skórzana kierownica, osłony nawiewów imitujące włókno węglowe, a także specjalne dywaniki.

Samochód opracowano na bazie Clio R.S. 220 EDC Trophy. Napędzany jest tym samym 220-konnym silnikiem turbodoładowanym o pojemności 1.6 litra. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 280 Nm trafia na przednie koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej przekładni EDC, która żongluje przełożeniami o 30% szybciej względem zwykłego Clio R.S. Clio w tej konfiguracji na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebuje 6,4 sekundy i potrafi osiągnąć prędkość maksymalną 235 km/h.

Co jednak istotne, auto może pochwalić się obniżonym i usztywnionym zawieszeniem, bardziej bezpośrednim układem kierowniczym oraz końcówkami układu wydechowego sygnowanymi przez firmę Akrapovic.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Interesujesz się Formułą 1?

Oceń