Oto dlaczego lepiej nie wyprzedzać we mgle

04.09.2017 10:56

W obwodzie swierdłowskim, w Rosji, kierowca jadący Ładą Samarą podjął się manewru wyprzedzania ciężarówki przy słabej widoczności, ograniczonej przez mgłę. O ile za pierwszym razem udała mu się ta sztuka, o tyle już przy drugiej próbie nie miał tyle szczęścia.

Oto dlaczego lepiej nie wyprzedzać we mgle fot. kadr z wideo

Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową znajdującą się w samochodzie osobowym poruszającym się za Ładą. Film stanowi przestrogę dla osób, którym niestraszne jest wyprzedzania we mgle. Mając niedostateczną widoczność, czyli przy niekorzystnych warunkach pogodowych, przed zakrętem lub pod górkę, nie należy podejmować się tego manewru. W takich okolicznościach nigdy nie można mieć pewności, czy przypadkiem zaraz z naprzeciwka nie wyłoni się jakiś pojazd.

Wyobraźnię kierujących powinny wystarczająco rozbudzać widoki aut po zderzeniach czołowych. Często nadwozia są na tyle zdeformowane, że ciężko rozpoznać markę pojazdu. Wielokrotnie uczestnicy tego typu wypadków ponoszą trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć.

Tym razem kierowca Łady Samary miał sporo szczęścia. W ostatniej chwili udało mu się dostrzec zagrożenie i zahamować w porę. Ze względu na nie najlepszy stan techniczny auta, skończył w rowie. Nikomu nie stała się krzywda.

RadioZET/MS

Oceń