Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oto futurystyczny Smart z napędem elektrycznym

31.08.2017 10:56

Smart zaprezentował swój model koncepcyjny, którego debiut przewidziano na targi motoryzacyjne Frankfurt Motor Show. Vision EQ Fortwo jest autem elektrycznym przeznaczonym do jazdy miejskiej.

Oto futurystyczny Smart z napędem elektrycznym fot. materiały prasowe

Nie dość, że Smart nie emituje niebezpiecznych substancji do atmosfery, to jeszcze jest… w pełni autonomiczny. Właśnie takie pojazdy zdaniem Daimlera mają służyć w miejskim transporcie w przyszłości, o czym wspomniał Annette Winkler, dyrektor generalny Smarta:

"

Vision EQ Fortwo to nasza wizja dla miejskiej mobilności przyszłości. To auto idealnie wpisuje się w ideę tzw. carsharingu. Jest w pełni autonomiczne, przyjazne środowisku, pozwala użytkownikom na wysoki poziom personalizacji i świetnie spisze się nawet w większych aglomeracjach. "

We wnętrzu tego pojazdu nie znajdziemy żadnych przycisków. Obsługiwanie poszczególnych funkcji odbywa się głosowo lub za pomocą telefonu. Ponadto pasażerowie mają do dyspozycji 24-calowy ekran.

Futurystyczny Smart potrafi komunikować się z innymi użytkownikami dróg, wyświetlając na przykład komunikat dla przechodniów „proszę iść”. Takiej wiadomości możemy spodziewać się po zatrzymaniu samochodu przed przejściem dla pieszych.

RadioZET/MS

Oceń