Oto najbardziej zakorkowane miasta na świecie

06.11.2017 11:56

Specjaliści z RegTransfers przy wykorzystaniu danych z 2016 Inrix Global Scorecard stworzyli listę najbardziej zakorkowanych miast na świecie.

Oto najbardziej zakorkowane miasta na świecie fot. materiały prasowe

Niemal wszystkich kierowców łączy jedno – niechęć do korków. Przy czym zdecydowana większość z nas może pocieszać się myślą, że pod tym względem niektórzy mają znacznie gorzej niż my sami… A w szczególności mieszkańcy tych 10 miast, które zostały wymienione w zestawieniu stworzonym przez RegTransfers.

Listę z pozycją 10. otwiera Miami. Miejscowość kojarząca się dla wielu przede wszystkim z palmami oraz bajecznymi plażami ma swoją ciemną stronę – kierowcy średnio spędzają 64,9 godziny w korkach w skali roku. Nieco gorzej mają użytkownicy dróg w Paryżu, którzy przez zatory marnują 65,3 godziny.

Ósme miejsce zajęła Atlanta z wynikiem 70,8, a siódme – Londyn (73,4 godziny). Wyżej uplasowały się Sao Paulo (77,2 godzin), a także stolica Kolumbii – Bogota (79,8 godziny). Na najniższym stopniu niechlubnego podium znalazło się San Francisco (89,4 godziny), za Moskwą (91,4 godziny) i… Los Angeles (104,1 godziny).

Rezultaty mogą być zaskakujące, szczególnie jeśli uwzględnimy raport TomTom. W światowym zestawieniu wygrał Meksyk. Mieszkańcy tego miasta spędzali w korkach średnio 227 godzin w roku. Wysoko uplasowała się także Łódź – polskie miasto wygrało w kategorii najbardziej zakorkowanej miejscowości w całej Europie z wynikiem 178 godzin.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy dużo czasu spędzasz w korkach?

Oceń