Oto najczęściej kupowany samochód w Polsce

09.10.2017 14:16

Włosi mają powody do świętowania. To właśnie Fiat Tipo we wrześniu 2017 roku zajął pierwsze miejsce w rankingu samochodów kupowanych przez klientów indywidualnych w Polsce.

Oto najczęściej kupowany samochód w Polsce fot. materiały prasowe

O tym fakcie poinformował Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, opierając się na danych zebranych z bazy CEPiK. W samym wrześniu w Polsce zarejestrowano łącznie 501 egzemplarzy Fiata Tipo, co dało temu modelowi zaszczytne pierwsze miejsce. Włoskie auto zostawiło w tyle jakie samochody jak Opel Astra (439), Skoda Fabia (437), Toyota Yaris (356), Skoda Octavia (277), Hyundai Tucson (247), Opel Corsa (241), Dacia Duster (237), Kia Rio (228) i Renault Clio (207).

Swojego zadowolenia nie kryje Rafał Grzanecki, country manager Fiat & Abarth:

"

Na sukces Fiata Tipo nad Wisłą składa się wiele czynników – oprócz oczywistych, takich jak doskonały produkt, świetnie dopasowany do potrzeb klientów, z odpowiednim pozycjonowaniem cenowym, dołączyliśmy atrakcyjne akcje marketingowe ukierunkowane właśnie na odbiorcę detalicznego. Ostatnim takim działaniem była jednodniowa „Noc Cudów", podczas której nasze salony były czynne do północy, a na klientów czekały wyjątkowo korzystne oferty na samochody Tipo, a także pozostałe modele z nowoczesnej gamy marki. Podczas wspomnianego wydarzenia, z polskich salonów wyjechało ponad 700 nowych Fiatów, z czego przeszło połowę stanowiły modele Tipo. Nie spoczywamy na laurach i, chcąc rozwijać sprzedaż Tipo w kraju, już teraz uruchomiliśmy wyprzedaż i zaoferowaliśmy nowe promocje, dzięki którym nowy Tipo można kupić już od 43 900 zł. Ciesząc się z sukcesu w sprzedaży dla klientów indywidualnych, nie zapominamy oczywiście o ofercie dla firm i we współpracy z FCA-Group Bank Polska S.A. i FCA Leasing Polska Sp. z o.o. przygotowaliśmy dla nich atrakcyjną ofertę leasingową. "

Nowoczesny i funkcjonalny model Fiata oferuje obszerną przestrzeń w kabinie i bagażniku. Auto zdobyło tytuł „Autobest” w kategorii „Best Buy Car 2016” za sprawą najlepszej oferty dla większości europejskich klientów w 2016. Na sukces tego modelu składają się również liczne odmiany wyposażeniowe, dodatki, rodzaje nadwozia, czy jednostki silnikowe.

W ostatnich tygodniach do gamy dołączyła usportowiona odmiana S-Design.

W całym 2016 roku mieszkańcy kraju nad Wisłą zarejestrowali 9259 nowych aut osobowych marki Fiat, przy czym Tipo stanowiło aż 32%.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym to dobre rozwiązanie?

Oceń