Oto samochodowy fotelik dziecięcy z poduszką powietrzną

19.10.2017 10:46

Maxi-Cosi AxissFix Air to najnowszy fotelik samochodowy, który jako pierwszy na świecie został wyposażony we wbudowane poduszki powietrzne zasilane CO2. Rozwiązanie to ma znacząco poprawiać bezpieczeństwo przewożonego dziecka.

Oto samochodowy fotelik dziecięcy z poduszką powietrzną fot. kadr z wideo

AxissFix Air posiada homologację zgodnie z normą i-Size. Funkcja obrotu siedziska w zakresie 360 stopni umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy w przypadku pociech o wzroście do 87 centymetrów. Montaż odbywa się za pomocą systemu ISOFIX z wykorzystaniem pasa Top Tether ze wskaźnikiem naciągnięcia. Producent zapewnia intuicyjną obsługę.

Fotelik na pierwszy rzut oka nie różni się od poprzednich produktów Maxi-Cosi. W rzeczywistości jednak wewnątrz fotelika znajdziemy dwie poduszki powietrzne umieszczone w naramiennikach pasa. Ich głównym zadaniem jest amortyzacja uderzenia i redukcja przeciążeń oddziałujących na szyję dziecka w czasie wypadku. Za sprawą zastosowanych czujników przeciążeń, system jest w stanie wykryć kolizję w 15 milisekund, napełniając poduszki powietrzne dwutlenkiem węgla w 50 milisekund.

Foteliki axissFix zdobyły 4 gwiazdki za bezpieczeństwo w testach przeprowadzonych przez instytut ADAC. Poza bezpieczeństwem, producent zapewnia, że najnowszy produkt Maxi-Cosi pozwala na szeroki zakres regulacji, co pozytywnie wpływa na komfort podróży dziecka.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na fotelik dziecięcy?

Oceń