Oto sposób na szeryfa drogowego blokującego pas

08.08.2017 11:00

Kierowca siedzący za kierownicą niebieskiej Subaru Imprezy WRX STI postanowił skorzystać z całej długości lewego pasa ruchu, który wkrótce się kończył. Plany próbował pokrzyżować mu taksówkarz.

Oto sposób na szeryfa drogowego blokującego pas fot. kadr z wideo

Kierujący Renault Megane zjechał do lewej krawędzi, by uniemożliwić kierowcy Subaru kontynuowanie jazdy kończącym się wkrótce pasem ruchu. Ten ostatni nie czekał długo na rozwój sytuacji – zjechał na prawy pas i go wyprzedził. Taksówkarzowi taki obrót spraw nie spodobał się, o czym świadczy dźwięk klaksonu:

Dziwić może fakt, że tak wielu uczestników ruchu drogowego wolało wlec się w sznurze samochodów, zamiast skorzystać z pustego lewego pasa ruchu. W sytuacji takiej jak na powyższym filmiku, kierowcy powinni poruszać się zgodnie z zasadą jazdy na suwak. Tym sposobem.

Kwintesencję problemu można zobrazować za pomocą sytuacji na rondzie, które zdecydowana większość kierowców chce opuścić tym samym zjazdem. A tam są dwa pasy ruchu, z czego jeden zwęża się po paruset metrach. Jeśli wszyscy kierowcy będą korzystać wyłącznie z jednego pasa, szybciej zrobi się zator na skrzyżowaniu dróg, co doprowadzi do sparaliżowania ronda i ruchu.

RadioZET/MS

Oceń