Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oto wnętrze nowego Mercedesa Sprintera

05.12.2017 10:57
xxx zet

Niemiecki producent samochodów opublikował pierwsze zdjęcia wnętrza zupełnie nowego Sprintera. Auto ma zostać zaprezentowane w lutym 2018 roku.

Oto wnętrze nowego Mercedesa Sprintera fot. materiały prasowe

Zdaniem producenta, materiały wykorzystane do wykończenia kabiny są wyższej jakości niż w modelu, który zastępuje. We wnętrzu znajdziemy wielofunkcyjną, trójramienną kierownicę oraz kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego umiejscowiony pośrodku deski rozdzielczej, między zegarami. W zasięgu lewej ręki kierowcy są instrumenty pozwalające na regulację elektronicznie sterowanych szyb oraz lusterek, a także ustawienie foteli.

Silnik uruchamia się po naciśnięciu przycisku „Start/Stop”. Zdecydowaną większość funkcji obsługuje się za pośrednictwem ekranu systemu multimedialnego. Jak na auto dostawcze przystało, producent zadbał o sporą liczbę różnych wnęk oraz schowków.

2 2

Mercedes potwierdził, że Sprinter będzie mógł zostać wyposażony w porty ładowania USB, jak również hotspot Wi-Fi, a także narzędzie łączności ułatwiające zarządzanie flotą i dostarczanie informacji o statusie pojazdu. Za pośrednictwem systemu można przekazać kierowcy szereg informacji, włącznie z adresem dostawy.

Samochód dostawczy Mercedesa ma trafić do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Dostępny będzie w wielu różnych rodzajach nadwozia, rozstawach osi i wysokości kabiny załadunkowej. Klienci będą mogli przebierać także w wariantach wyposażeniowych, począwszy od tych ubogich, po bardzo bogate.

Na razie niewiele wiadomo o gamie silnikowej. Niemcy potwierdzili jedynie, że w 2019 roku pojawi się eSprinter, czyli odmiana hybrydowa lub w pełni elektryczna.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Podoba Ci się wnętrze nowego Mercedesa Sprintera?

Oceń