Zamknij

Paliwo jest coraz droższe. Tak źle jeszcze nie było

Maciej Walasek
04.04.2019 09:58
ceny benzyny na stacjach
fot. Grzegorz Banaszak/East News

Wysokie ceny paliwa na stacjach są spowodowane podwyżką kwot benzyny w sprzedaży hurtowej. Kierowcy płacą najwięcej w tym roku, a rekordowe ceny dają się we znaki szczególnie w kilku rejonach Polski. Sprawdź, gdzie w tej chwili trzeba zapłacić najwięcej za paliwo, a gdzie ono kosztuje najmniej.

Ceny benzyny są przerażająco wysokie. Tak źle w tym roku jeszcze nie było. W ostatnim tygodniu cena za jeden litr 98 wzrosła o 11 groszy (średnia kwota wynosi 5,27 zł/l), a 95 aż o 15 groszy (4,98 zł/l). Nieco lepiej sytuacja wygląda dla właścicieli samochodów z silnikiem Diesla, ponieważ cena litra oleju napędowego nie uległa zmianie i kosztuje 5,09 zł. Jeśli chodzi o autogaz, to jego cena wzrosła jedynie o symboliczny grosz. Na stacjach benzynowych średnia cena wynosi 2,16 zł/l.

Ceny paliw na stacjach benzynowych: Gdzie zapłacimy najmniej?

Najniższe ceny paliw znajdziemy na Śląsku, gdzie za Pb98 zapłacimy 5,18 zł/l, a za Pb95 4,92 zł/l. Taka sama kwota za 95 obowiązuje także na Lubelszczyźnie. Z kolei litr oleju napędowego to kwota 5,04 zł/l. Jeżeli chodzi o ceny autogazu, to w najlepszej sytuacji są kierowcy z województwa wielkopolskiego i świętokrzyskiego, którzy płacą po 2,09 zł/l.

Ceny paliw na stacjach benzynowych: Gdzie zapłacimy najwięcej?

Początek kwietnia nie będzie dobry dla właścicieli samochodów z trzech rejonów Polski. Pb98 najdroższe jest na Opolszczyźnie, gdzie odnotowano cenę 5,39 zł/l. Za 95 najwięcej zapłacą mieszkańcy Podlasia, którzy za zakup jednego litra tego paliwa poniosą koszty rzędu 5,12 zł. Z kolei najwięcej za autogaz zapłacą zmotoryzowani z Pomorza. Jego cena wynosi 2,24 zł/l.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/e-petrol.pl, motoryzacja.interia.pl/MW