Paris Motor Show 2018: Jakie premiery czekają fanów motoryzacji?

02.10.2018 10:45

Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu dojdzie do premier zupełnie nowych modeli, odświeżonych wersji samochodów oraz najnowszych prototypów.

salon samochodowy w Paryżu 2010 fot. AFP EAST NEWS

W związku z tym, że targi odbywają się w Paryżu, możemy być pewni, że najwięcej aut pokażą francuscy producenci. Na przykład Citroen pochwali się hybrydowym C5 Aircrossem czy najnowszym modelem DS 3 Crossback. Z kolei Renault zaprezentuje najnowszą wersję Clio, Megane RS Trophy i Kadjara po liftingu. Nie można zapominać o Peugeocie, który przedstawi elektryczne pojazdy, a obok nich pojawią się hybrydowe wersje modeli 3008 i 508.

Międzynarodowy salon samochodowy w Paryżu: nowości z Niemiec i Japonii

Niemieccy producenci również poważnie przygotowali się na międzynarodowy salon samochodowy w Paryżu. Mercedes pokaże m.in. elektryczny model EQC, nową wersją GLE, a także zaprezentuje nową klasę B. Audi głównie poświęci targi elektrycznemu samochodowi e-tron, nowemu Q3 i SQ2. Natomiast na stoisku Porsche zadebiutuje zmodernizowana wersja Macana. Fani motoryzacji będą mogli podziwiać również wyścigowe 935. Oprócz nich ciekawie zapowiadają się premiery BMW: koncern przygotował siedem nowości, wśród których cieszących się największym zainteresowaniem jest nowa generacja serii 3.

Jeśli chodzi o japońskie marki, to Hyundai szykuje odświeżoną wersję i30 oraz i30 Fastbacka N. Kia kolejny raz pokaże dobrze znanego Ceeda GT i ProCeeda. Dodatkowo miłośnicy czterech kółek mogą liczyć na premierę Lexusa ES, który po raz pierwszy pokaże się w Europie, Lexusa RC. Poza nimi fani będą mogli podziwiać Toyotę Camrę i Corollę z nadwoziem kombi.

Międzynarodowy salon samochodowy w Paryżu: wielcy nieobecni

Z kolei Skoda pokaże pierwszego SUV-a ze sportową duszą: Kodiaq RS i koncepcyjnego Vision RS, który został okrzyknięty następcą Rapida. Na stoisku Seata zobaczymy nowe Tarraco, a Infiniti pochwali się koncepcyjnym modelem Project Black S.

Na międzynarodowym salonie samochodowym w Paryżu zabraknie kilku innych wielkich marek. Nieobecne będą takie firmy jak: Alfa Romeo, Mazda, Opel, Nissan, Volvo, Subaru, Fiat, Bentley, Ford czy Volkswagen.

Międzynarodowy salon samochodowy w Paryżu potrwa od 4 do 14 października.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motoryzacja.interia.pl/MW

Oceń