Politycy PiS chcą zaostrzyć kary za złe parkowanie

11.06.2018 10:25

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości mają dość nieudolnie zaparkowanych samochodów, szczególnie w dużych miastach. Piątka polityków złożyła w tej sprawie dwie interpelacje do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu infrastruktury.

zaparkowane samochody fot. Archiwum Radia ZET

Widok źle zaparkowanych pojazdów w polskich miastach to codzienność. Kierowcy często nie zwracają uwagi na to, czy ich samochód nie zabiera większej ilości miejsca, niż powinien. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości postanowili jednak z tym walczyć. Politycy partii rządzącej żądają znowelizowania ustawy Prawa o ruchu drogowym i zaostrzenia kar za naruszenie przepisów dotyczących parkowania. Dwa miesiące temu w Gdyni grasował mężczyzna, który niszczył źle zaparkowane samochody, ale to raczej nie jest wyjście z sytuacji.

Posłowie podkreślają, że w polskich miastach wciąż nie ma odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, nie wspominając o innych rozwiązaniach mających ułatwić życie zmotoryzowanym. Sami kierowcy, którzy bezmyślnie parkują, nie poprawiają sytuacji. Politycy PiS wytykają nieudolność policji, która bardzo rzadko reaguje na tego typu przewinienia.

Jednak kiedy funkcjonariusze zwracają uwagę na źle zaparkowany pojazd, to kara za naruszenie przepisów jest bardzo łagodna. Przykładowo, za zajęcie dwóch miejsc parkingowych grozi mandat w wysokości 100 zł i jeden punkt karny. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć osobę, która została tak ukarana.

Dlatego istotne dla posłów jest to, aby zaostrzyć kary za parkowanie i wyciągać konsekwencje w przypadku naruszenia przepisów. Jednak na razie nie padły żadne konkretne kwoty.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń