Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwsze elektryczne radiowozy dla polskiej policji [ZDJĘCIA]

21.12.2018 12:17
xxx zet

Cztery elektryczne pojazdy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Pierwszych w Polsce radiowozów na prąd będą używać funkcjonariusze w Szczecinie i w Szczecinku.

elektryczny radiowóz fot. policja.pl

- W garnizonie zachodniopomorskim nie tylko dbamy o przestrzeganie prawa chroniącego środowisko naturalne. Przede wszystkim staramy się edukować społeczeństwo w tym zakresie, a teraz jeszcze dajemy przykład na wykorzystanie nowoczesnych technologii proekologicznych – powiedział w czwartek komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła. Dodał, że zachodniopomorska policjato "jedna z pierwszych" instytucji, która do swojej floty wcieliła kilka lat temu elektryczny, nieoznakowany pojazd.

- Jesteśmy przekonani co do słuszności takiego trendu – zaznaczył Cegieła.

Jeden z nowych pojazdów będzie wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP, m.in. w ramach służby patrolowej. Nowe auta – jak zaznaczył komendant wojewódzki – będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych.

Pozostałe pojazdy to auta osobowe. Jedno z nich zostanie przekazane do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywane do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a kolejne mają być do dyspozycji policjantów Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Oprócz samochodów kupiono też trzy naścienne stacje ładowania.

Koszt tej inwestycji to 670 tys. zł. Ponad 470 tys. to pieniądze przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/PAP,policja.pl/MW

Oceń