Zamknij

Pierwsze elektryczne radiowozy dla polskiej policji [ZDJĘCIA]

Redakcja
21.12.2018 12:17
elektryczny radiowóz
fot. policja.pl

Cztery elektryczne pojazdy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Pierwszych w Polsce radiowozów na prąd będą używać funkcjonariusze w Szczecinie i w Szczecinku.

- W garnizonie zachodniopomorskim nie tylko dbamy o przestrzeganie prawa chroniącego środowisko naturalne. Przede wszystkim staramy się edukować społeczeństwo w tym zakresie, a teraz jeszcze dajemy przykład na wykorzystanie nowoczesnych technologii proekologicznych – powiedział w czwartek komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła. Dodał, że zachodniopomorska policjato "jedna z pierwszych" instytucji, która do swojej floty wcieliła kilka lat temu elektryczny, nieoznakowany pojazd.

- Jesteśmy przekonani co do słuszności takiego trendu – zaznaczył Cegieła.

Jeden z nowych pojazdów będzie wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP, m.in. w ramach służby patrolowej. Nowe auta – jak zaznaczył komendant wojewódzki – będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych.

Pozostałe pojazdy to auta osobowe. Jedno z nich zostanie przekazane do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywane do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a kolejne mają być do dyspozycji policjantów Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Oprócz samochodów kupiono też trzy naścienne stacje ładowania.

Koszt tej inwestycji to 670 tys. zł. Ponad 470 tys. to pieniądze przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/PAP,policja.pl/MW