Zamknij

Pijana 20-latka wjechała Lexusem w tłum ludzi. 5 osób zginęło, 6 jest rannych

Redakcja
19.10.2017 09:37
Pijana 20-latka wjechała Lexusem w tłum ludzi. 5 osób zginęło, 6 jest rannych
fot. kadr z wideo

18 października 2017 roku pijana 20-latka siedząca za kierownicą Lexusa RX 350 doprowadziła do wypadku z Volkswagenem Touaregiem. Siła uderzenia była tak silna, że jedno z aut wyrzuciło na chodnik, gdzie znajdowały się dziesiątki osób. Zdarzenie miało miejsce w centrum Charkowa, niedaleko wyjścia ze stacji metra „Placu Konstytucji”.

Jak wynika z informacji udzielonych przez Członka Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Antona Geraschenko, wypadek miał miejsce przy skrzyżowaniu ulic Smuskaya i Bursatsky. Kobieta urodzona w 1997 roku jadąc z dużą prędkością nie dostosowała się do wskazań sygnalizacji świetlnej, przez co uderzyła w prawidłowo jadącego Volkswagena Touarega. Siła uderzenia była tak duża, że Lexus należący do ojca Alyony Zaitsevy wylądował na chodniku przy ulicy Sumskaja, gdzie w tym momencie znajdowały się dziesiątki ludzi. W efekcie na miejscu zginęło 5 niewinnych osób, a 6 pozostałych zostało przewiezionych do szpitala. Lekarze walczą o ich życie.

Kierowcy obu samochodów przeżyli i zostali poddani badaniom na zawartość niedozwolonych substancji w organizmie. Zdaniem świadków, za kierownicą Lexusa siedziała studentka KNU, która w momencie tragicznego zdarzenia była pod wpływem alkoholu. Lokalnym mediom udało się ustalić, że jest ona córką biznesmena.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół śledczy, policja oraz służby ratownicze. Wszczęto postępowanie w tej sprawie za naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W internecie pojawił się film, na którym widać skutki wypadku:

RadioZET/MS

Zagłosuj

Wsiadłeś/aś kiedyś za kierownicę po spożyciu alkoholu?

Liczba głosów: