Zamknij

Pijana wiozła małe dzieci samochodem. Bohaterska postawa innego kierowcy [WIDEO]

Maciej Walasek
16.04.2019 15:37
zatrzymanie pijanej kobiety
fot. kadr z wideo

W Łukowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie. Mężczyzna zatrzymał samochód, który prowadziła 36-latka. Okazało się, że kobieta miała ponad 3 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo w aucie znajdowała się dwójka dzieci.

W ubiegłym tygodniu policja otrzymała zgłoszenie od 52-latka, który poinformował funkcjonariuszy, że na jednym ze skrzyżowań zatrzymał samochód marki Audi. Zmotoryzowany podkreślił, że kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że auto zwróciło jego uwagę, kiedy „jechało wężykiem” i miało ogromne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu. Dodatkowo pojazd najechał na wysepkę rozdzielającą pasy jezdni.

Gdy Audi zatrzymało się na skrzyżowaniu na czerwonym świetle, mężczyzna nie zastanawiając się ani chwili, wysiadł ze swojego samochodu i otwierając drzwi auta, wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Gdy policjanci dojechali na miejsce, okazało się, że prowadząca kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Oprócz tego na tylnej kanapie 36-latka wiozła dwójkę dzieci.  

Funkcjonariusze zabrali kobiecie prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty. 52-latek zachował się wzorowo, dokonując „obywatelskiego zatrzymania”. Mundurowi apelują, aby wszyscy ci, którzy widzą na drodze nietrzeźwego kierowcę, reagowali.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/lukow.lubelska.policja.gov.pl/MW