Pijany 29-latek potrącił dwie nastoletnie rowerzystki

03.07.2017 13:55

30 czerwca 2017 roku pijany 29-latek około godziny 19:00 potrącił dwie młode rowerzystki w miejscowości Polichna. Po uderzeniu auto wylądowało w rowie.

Pijany 29-latek potrącił dwie nastoletnie rowerzystki fot. policja.pl

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy na zatrzymali sprawcę wypadku – 29-letniego mieszkańca gminy Szastarka. Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości, okazało się, że kierowca prowadził w stanie po spożyciu – miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. W związku z powyższym mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokuratura i sąd.

Dwie młode rowerzystki w wieku 14 i 15 lat zostały przetransportowane do lubelskiego szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Jednym z najpoważniejszych wykroczeń, jakich może dopuścić się kierowca, jest prowadzenie pojazdu mechanicznego po spożyciu alkoholu. Tego rodzaju postępowanie stanowi ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Pijane osoby nie są w stanie tak szybko reagować na bodźce, w dodatku mają problem z oceną sytuacji oraz koordynacją.

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń