Pijany 39-latek w BMW uciekał przed policją

01.08.2017 12:00

Jeden z kierowców jadących węzłem autostradowym Toruń Południe poinformował funkcjonariuszy drogówki o podejrzanym BMW, sugerując, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowi niezwłocznie zareagowali i ruszyli za wskazanym samochodem.

Pijany 39-latek w BMW uciekał przed policją fot. policja.pl

Na wysokości miejscowości Grabowiec na autostradzie A1, policjanci podjęli próbę zatrzymania BMW 530d E39 do kontroli. Jednocześnie o interwencji powiadomiony został dyżurny. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, radiowóz zrównał się z niemieckim samochodem, po czym jego kierowca włączył prawy kierunkowskaz i zwolnił. Wszystko wskazywało na to, że kontrola przebiegnie bez większych problemów.

Jednak po chwili kierujący BMW zaczął przyspieszać, jadąc w kierunku bramek wjazdowych w miejscowości Nowa Wieś. W odpowiedzi, policja skierowała w ten rejon dodatkowe patrole, odcinając podejrzanemu możliwe drogi ucieczki. Podczas pościgu, kierowca BMW stracił panowanie nad autem i uderzył w barierę oddzielającą pasy ruchu na autostradzie A1. Ze względu na uszkodzenia, nie kontynuował ucieczki pojazdem, tylko zjechał zjazdem z autostrady w miejscowości Turzno i zaczął uciekać pieszo. Bezskutecznie – po chwili był już w rękach policji.

Badanie trzeźwości wykazało, że 39-letni kierowca BMW miał dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do aresztu. Odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia. 

RadioZET/MS

Oceń